Chirurgia plastyczna - Chirurgia plastyczna - moda czy konieczność

lekarze specjaliści > Chirurgia plastyczna >Chirurgia plastyczna - moda czy konieczność

Chirurgia plastyczna - moda czy konieczność

chirurgia plastyczna
Chirurgia plastyczna od kilkunastu lat staje się coraz bardziej dostępna i popularna. Jeszcze nie tak dawno, mało kto mógł sobie pozwolić na operację plastyczną.Na zabiegi korygowania i modelowania ciała decydowały się gównie osoby zamożne oraz osoby ze świata show biznesu. Zabiegi które oferowała chirurgia plastyczna budziły różnego rodzaju obawy i kontrowersje. Dziś chirurgia plastyczna jest dostępna niemal dla każdego, kto chciałby skorzystać z zabiegów które oferuje, została przełamana bariera lęków i obaw przed zabiegiem oraz bariera kosztów zabiegu. Coraz więcej osób decyduje się na operacje plastyczne, jest to dziś wręcz moda, aby wiecznie być młodym i pięknym. Kobiety jeszcze nie tak dawno, aby poprawić swój wygląd zewnętrzny i samopoczucie odwiedzały kosmetyczkę lub fryzjera. Dziś coraz częściej, aby trwale poprawić swoją urodę, z co za tym idzie również podnieść samoocenę decydują się na zabiegi, które oferuje chirurgia plastyczna. Jeżeli pacjentka czuje się po operacji zdecydowanie lepiej, to nie ma żadnych przeciwwskazań, aby takie zabiegi propagować.
Chirurgia plastyczna pomaga również pacjentom, którzy mają różnorodne wady wrodzone lub urazy nabyte w trakcie wypadków. Wiele osób decyduje się na operacje plastyczne ze względu na szpecące ich ciało różnorodne wady estetyczne. Po takich zabiegach pacjenci odzyskują pewność siebie, stają się atrakcyjniejsi, nie mają oporów, aby poznawać nowych ludzi, udzielają się społecznie. Odzyskują radość z życia, pokonują depresje. Dlatego chirurgia plastyczna nie jest tylko uzdrowieniem ciała ale też, a może nawet bardziej uzdrowieniem duszy. Żaden psycholog może nie zdziałać tyle, ile jedna niewielka operacja plastyczna eliminująca nieestetyczny defekt lub poprawiająca walory urody.

Chirurgia plastyczna - poprawia urodę, uzdrawia duszę

Zdarza się, że wielu pacjentów odwiedzających gabinety chirurgów plastycznych, boryka się ze swoimi problemami przez długi okres czas, a kiedy wreszcie decydują się na zabieg, okazuje się, że defekty urody ich zdaniem bardzo poważne, przez innych są praktycznie niezauważalne. Jednak niska samoocena i negatywne wrażenia mogą być tak silne, że pomoc przynosi jedynie zabieg przeprowadzony przez chirurga plastycznego. Podczas zbierania wywiadu lekarz często zaleca konsultację u psychologa lub psychiatry, ponieważ może się okazać, że wystarczy terapia psychologiczna, żeby pacjent poczuł się lepiej i zaakceptował swój wygląd. Niestety wiele osób potrafi wpadać w stany depresyjne spowodowane brakiem akceptacji swojego wyglądu. Zdarza się, że nawet najbliższe otoczenie, czy nawet rodzina nie widzi żadnych defektów urody, ale pacjent jest przekonany o ich istnieniu i tylko pomoc lekarska może go uspokoić. Oczywiście, znacznie więcej jest pacjentów których wizyty w gabinecie chirurga plastycznego spowodowane są względami czysto estetycznymi lub upiększającymi.

Każdy chce być młody i doskonale prezentować się w towarzystwie, dlatego podejmujmy różne działania mogące zatrzymać lub nawet cofnąć efekty naturalnego starzenia się poprzez zabiegi oferowane przez gabinety chirurgii plastycznej. Można więc powiedzieć, że pacjenci decydują się na poprawę swojego wyglądu z różnorakich przyczyn. Często nawet te same zabiegi wykonywane są z różnych powodów. Czym innym jest powiększenie biustu w celu poprawy swojej atrakcyjności, a czym innym rekonstrukcja piersi po mastektomii. Chociaż oba zabiegi może przeprowadzać ten sam lekarz, w tym samym gabinecie, to jednak przyczyny, które skłoniły pacjentki do ich przeprowadzenia są zupełnie różne. Podobnie jest właśnie z przyczynami zgłaszania się na zabiegi upiększające, dla jednych będzie to kolejny zabieg korygujący urodę zgodnie z modnym trendem , a dla innych pacjentów – spełnienie marzeń, zrzucenie ciężaru, poprawa samooceny i odzyskanie wewnętrznego spokoju.

Pozostałe artykuły

 

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl